Kaptan Amerika 3: Kahramanların Savaşı 2016 Film İzle

Lütfen Bekleyiniz

IMDB: 8.7

Yorum yapılmamış

1.432 views

Kaptan Amerika 3: Kahramanların Savaşı 2016 Film İzle

Süper kahramanların birbirine girdiği serinin 3. filmi olan mayıs 2016’da vizyona girmesi beklenen Captain America: Civil War filmiyle ilgili fazla bilgi vermek istemediğimizden genel olarak bu yazıda Disney’in sahip olduğu Marvel stüdyolarının filmlerini ve dizilerini açıklayacağız. Marvel’in filmlerini tam olarak anlamak için 1990 lara geri dönmemiz gerek. Marvel bu dönemde yaşadığı finansal zorluklar nedeniyle bazı çizgi roman karakterlerinin haklarını Sony ve Fox TV stüdyolarına sattı. Evet marvel’in yaptığı şey film haklarını satmaktı ancak anlaşmaları yaparken akıllı bir hamle yapmışlardı. Eğer bir karakterin anlaşılan süre içinde filmi yapılmazsa bu karakterin hakları Marvel’a geri verilecekti. Örneğin Thor‘un film hakları ilk olarak Spider Man‘e de sahip olan sony’nin idi. Ancak Sony Thor filmini yapmadığı için filmin hakları 2006 da marvela geri döndü. Aynı şey Black Panther için de yaşandı. Bunun bir sürü örneği var. 2012 de Blade, New Line Cinema stüdyolarından, aynı yıl Dare Devil ve Electra Fox’tan, 2013’te Luke Cage, Ghost Rider ve Punisher Sony’den Marvel’a geri döndü. Yani bu karakterler artık Yenilmezler’le aynı evrende yer alabilirler. Zaten Daredevil’in hakları Marvel’a geri döndükten sonra stüdyo hiç beklemeden bir televizyon dizisi başlattı ve ikinci sezonda bu diziye Punisher da katılacak.

Bir değişim de Marvel’ın sinema evrenine bakmamızda fayda var. Basit düşünmeniz için şöyle bir genelleme yapabiliriz. Bundan sonra gelecek DC’nin olmayan ve x menle Fantastik Dörtlü dışındaki bütün çizgi roman filmleri marvel’in. Marvel’in sinema macerası 2008 de Iron Man ile başladı. Sürekli film haklarını satmaktan sıkılan stüdyo bu işi kendi denemeye karar verdi. Şu ana kadarki en başarılı filmlerinden birini Iron Man’le yapan stüdyo büyük beğeni kazandı. After credit sahnesinde Nick Fury çıktığında herkesi çıldırttı. Çünkü sevdiğimiz karakter bize Yenilmezler filminin geleceğinin habercisiydi. Ayrıca sinemada daha önce benzeri bir şema görülmemiştir. Bir sürü farklı karakter hem solo filminde yer alıyor hem de bir kaç yılda bir büyük bir filmde tekrar birleşiyordu. Bu fikir hala marvel’ın elindeki en büyük koz. Zaten diğer stüdyolarda bu düzenin bir benzerini kendi stüdyolarına getirmeye çalışıyorlar. Marvel stüdyoları şimdiye kadar 12 film çıkardı ve tüm zamanların en çok gişe yapan serisi olmayı başardı. Hemen arkasında 8 filmle rekorun eski sahibi Harry Potter yer alıyor. 26 filmli James Bond serisi sıralamada üçüncü. Neyse artık bunu başka bir yazıda konuşuruz.

Marvel’ın sinema dünyasının aşamaları var. İlk aşama filmleri sırasıyla Iron Man, Hulk, Iron Man 2, Thor, Kaptan Amerika ve son olarak Yenilmezler. Marvel ayrıca bazen filmlerin bluray versiyonlarında One Shot adını verdiği kısa filmler de bulunduruyor. En sonuncusu 2014’te olmak üzere 2011 den bu yana 4 tane kısa film yaptılar. 2014 teki kısa filmde gerçek Mandarin’in Marvel sinema dünyasında olduğu haberini verdiler. Marvel sinema evrenin ikinci aşaması ise Iron Man 3 ile başladı ve Ant Man‘le sona erdi. Tabii bu sırada sinema evrenine Agent of Shield, Agent Carter ve Daredevil gibi televizyon dizileri de eklendi. Üçüncü aşama ise 2016 ‘da Captain America iç savaşla beraber başlayacak. Bunun ardından 2016 da Doctor strange 2017 de Galaksinin Koruyucuları bölüm 2 ve Spider Man ve thor filmleri vizyona girecek. 2017 ‘den itibaren Marvel her sene üç film çıkarmaya başlayacak. 2018’de ise Marvel karşımıza Black Panther, Avangers infinity war bölüm 1 ve Ant Man And The Wasp filmleri ile gelecek. Buradan anlayacağımız gibi Yenilmezler’in üçüncü filmi 2 bölüm halinde sunulacak. 2019’sa üçüncü aşamanın kapanışıolacak. 2019 da Marvel’ın ilk kadın süper kahraman filmini izleyeceğiz. 2019’un filmleri sırasıyla Captain Marvel, Avengers infinity war bölüm 2 ve X Men benzeri in humans olacak. Dördüncü aşamada neler olacak henüz bilmiyoruz. ancak takvimimiz bir hayli sıkışık. Son olarak Spider Man’e değinmemiz gerek. Bu karakter Sony’ye ait. İlk seriyi de, ikinci seriyi de Sony yaptı. Tabii Marvel’la yapılan bir anlaşma ile beraber karakter Yenilmezler dünyasına katıldı ve Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı bu karakterin ilk filmi olacak. Ancak karakterin film hakları hala Sony’de ve benzeri görülmemiş bir anlaşma. Sony seriyi yeniden başlatıp karakteri Yenilmezler dünyasına entegre edecek. Böylece iki taraf da kazanacak.

Yorum Yap