Doctor Strange İzle 2016

Lütfen Bekleyiniz

IMDB: 8.0

Yorum yapılmamış

1.515 views

Doctor Strange İzle 2016

2016’da vizyondaki yerini alan Doctor Strange son zamanlarda bizi bir hayli mutlu etti. bir konu veya bir karıncayı bile değiştirebilirsiniz. benzer tonlarda işler sunduğu film baskı sayısı bize bu evrenin bambaşka bir kapısını açıyor. büyücülük Marvel dünyasının çok üstüne gittiği bir iş değil. bu kimse önceki gerçekliğe sırtını çevirerek size bir şeyler söylüyor ve daha önceki esprili konumunu korumaya devam ediyor. sizi deli gibi bekletmemize gerek yok. Kısacası Doctor strange iyi bir film yine de film bizi Galaksinin Koruyucuları iç savaş ve Kış Askeri kadar mutlu etmedi. Bu arada merak etmeyin videoda spiler yok. Benedict cumberbatch’ın canlandırdığı Doctor strange hikayesi bir bakıma Iron Man’inkine benziyor. Dr Strange tıpkı Tony Stark gibi Kibirli ve bazen komik bazen de egolu espriler yapıyor. Başkalarına da çok önem vermiyor. Tanıtımlarında da görüldüğü gibi ellerini kullanmasını etkileyen bir kaza geçiriyor. Pazar gününü evde geçiren biri için televizyon kumandası neyse Doctor strange için de elleri o. Bu sebeple adamımız Doktorluğa devam etmek istediği için de son çare büyücülük işlerine giriyor ve büyücülükle beraber hayatın anlamı ve zaman gibi güzel konulara da değiniyor. Bu konuları bir marvel filminde görmek harika oldu karakteri tanımamıza da izin verilmiştir.

Film bir saat 55 dakika ve bize hiç karakterini iyi bir şekilde tanıda büyü Türk dünyasının sınavlarının tanıtamıyoruz. Yani o dünyayı daha detaylı Kurallı ve oturaklı bir şekilde öğrenmek isterdim. Harry Potter ve Inception gibi değişik konsepte içeren filmler bunu derste işlenen daha iyi yapıyordu. Bunun sebebi büyücülük dünyasında yaşananları beğenmemiş ve daha çok görmek istememiş. Çünkü görsel açıdan ve içinde yaşananlar bakımından büyücülük Dünyası eğlenceli filmin en iyi ve belki de Oscar getirecek yağlıysa görsel efektleri kaleydoskop efektleriyle beraber mekanların Bükücü sahneleri izlemek bizim için acayip iyiydi. Bu film Oscar almazsa biraz garip olur. Çünkü görsel efektler direkt olarak filmin içine Entegre edilmiş. Benedict Cumberbatch filmde harika bir performans sergilemiş ve karaktere bürünmüş. Ellerini kullanmaya başladığında ona inanıyorsunuz. Değişik suratı ve iyi oyunculuğuyla kendini değiştirmeyi biliyor. Diğer oyuncular da iyi işler çıkarmışlar özellikle tilda swinton eğitmen rolünde bir dumbledore gibi çok bilge ve çok da sakin. Filmin en büyük artılarından biri cesaretli olması ve daha önce denenmemiş şeyler yapması.

Süper kahraman işleri iyi giden varmalıdır böyle bir film yapması bir bankacının işi bırakıp oyuncu olmaya çalışmasına benzerken bardaktır. Sıra inci bütün gariplikleri ne kullanmış. Bu da bizim için iyi bir şeydir. Bu filminin Aksine bu filmin müzikleri filmi değişik bir hava katıyordu ve akılda kalıcı idi. Bizi üzen konulardan biride gene kötü adam oldu. Aslında bunu çok da umursamadık çünkü Doctor strange in hikayesi iyi anlatılmış ve bu da onun filmi. Ancak gene de filmin kötü adamı harcanmış medyasının canlandırdığı bu karakter bizim için sadece bir sahnede etkili olabildi oda bir diyalog sahnesi. Aksiyon sahneleri de görsel olarak harikaydı ve değişik teknikler kullanılmıştı. Beni çok üstüne geldim bizi düşünmeyin. Ama bu sahnelerde bizim için hikaye ve karakterler bakımından çok heyecan verici değildi. Tabii ki izlerken ekrandaki görüntü bizi çok sevindirdi ancak çok da heyecanlandık. Yani eğlenceli ve parlak fikirli sahnelerde bunlar 12 aksiyon sahnesi ise gerçekten Demir esprileri de komikti ancak birkaçı biraz fazla kaçıyor gibi durdu. Sizin oradaki kadar gülme şekli Bir Hayli güldük filmi izlerken aynı heyecanı yaşamamış olabilirim. Civil War da birkaç yıldır tanıdığınız kahramanları birbiriyle savaşırken görüyorken bu sefer bir karakterin doğuşunu görüyoruz. Bu sebeple de kötü adam ve büyücülük dünyasının kurallarının çok bir önemi kalmıyor. Filmin yönetmeni ise Marvel alternatif için de bahsettiğimiz Scott derrickson ve iyi bir iş çıkarmış. Kısacası biz bu film için en iyi arkadaşımızı öneririm puanımızı veriyoruz. Doctor strange marvel’ın en iyileri kadar olmasa da izlenebilir bir Film. Harika bir iş değil ancak gene de görevini yerine getiriyor.

  • Yönetmen Adı:Scott Derrickson
  • Oyuncular:Benedict Cumberbatch , Chiwetel Ejiofor , Rachel McAdams , Tilda Swinton , Benedict Wong
  • Yapımcı:Stan Lee , Kevin Feige
  • Tür:2016 Filmleri, Bilimkurgu, Fantastik, Imdb +7, Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj
  • Yapım Yılı:2016 Abd
  • Senaryo:Thomas Dean Donnelly , Joshua Oppenheimer
  • Vizyon Tarihi:Kasım 2016
  • Ekleyen:admin
  • Süre:114 Dk.
  • Orjinal İsim:Doctor Strange

Yorum Yap